Opakowania wytwarzane z surowców ekologicznych ulegają w sposób naturalny biodegradacji. Dlatego te przyjazne dla środowiska opakowania foliowe i kartonowe zyskują na popularności.
Zastępują co raz częściej reklamówki wykonane ze szkodliwych materiałów. Przedsiębiorcy i klienci posiadają większą świadomość ekologiczną, a chcąc dbać o swoje otoczenie korzystają z folii wykonanej z materiałów biodegradalnych. Jednakże, mimo tego trendu część konsumentów wybiera nadal opakowania foliowe, które z trudem się rozkładają.
Opakowania foliowe zasługują na to, by przedstawić je w pozytywnym świetle. Na temat opakowań foliowych istnieje dużo mitów, należy zanegować przede wszystkim ten, który mówi o ich szkodliwości.
Dzisiaj artykuły foliowe tworzy się z materiałów proekologicznych, na przykład oxo-biodegradalnych, które przyspieszają rozkład opakowań. Z tym składnikiem torba foliowa powinna rozłożyć się w przeciągu dwóch lat. Worki ekologiczne są równie przyjazne dla środowiska jak papier.
Opakowania foliowe i tekturowe mają swoje plusy i minusy. Wykonane z papieru torebki i pudła są przyjazne dla środowiska, jednak o wiele mniej poręczne niż reklamówki foliowe. Idąc na zakupy pieszo o wiele łatwiej nieść produkty w reklamówce. Ciężko wyobrazić sobie drogę do domu z kartonami wypełnionymi po brzegi zakupami, ale byłoby to realne gdybyśmy zapakowali produkty do worków foliowych. Torebki i pudła mają też inną wadę, papier z którego są wykonane nie jest odporny na wilgoć. Jeżeli zastanie nas deszcz w drodze ze sklepu do domu, to zapakowane w karton produkty mogą zamoknąć. Dlatego reklamówki są lepsze i o wiele funkcjonalniejsze, bo można ich używać nie zważając na warunki pogodowe. Jednak folia, z której produkuje się reklamówki jest nie przyjazna dla środowiska, ponieważ bardzo długo trwa proces jej rozkładu, podczas którego uwalniane zostają szkodliwe substancje chemiczne.
Komentarze
Dodaj komentarz